Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

janaariel 

Dornova metoda pro koně

148 fotek 9 videí 16.6.2017 - zobrazení
Někteří koně měli svůj věk, ale některé zklamal člověk, který je dokázal týrat jak fyzicky, tak i psychicky..

Ale mezi koněm a fyzioterapeutem musí být absolutní důvěra !!!!

Jak je vidět na některých fotkách i videích, tak kůň si fyzioterapii užívá tak, že přivírá oči spokojeností, je naprosto uvolněný a důvěřuje rukám svého terapeuta ..

Vidět tuto práci na vlastní oči byl pro mě neskutečný zážitek a chci za něj poděkovat Aničce, která mě sebou vzala a dala mi nahlédnout do své fyzioterapeutické činnosti ,
kterou prováděla koním , které kdysi zklamal právě člověk :(
Fyzioterapie zvířat Liberecko: Anna Burianová : http://fyzioterapie-psu-liberecko.webnode.cz/portfolio/
Ošetřovaní koníci jsou z :
ROLINKA z.s.
koňský domov důchodců
http://www.rolinka.cz/

CO JE TO DORNOVA METODA?
Je to jemná manuální technika, která ošetřuje opěrný aparát a reguluje chybná postavení kostí a kloubů v těle. Tato terapie se provádí při pohybu ošetřovaného. Pohybem se zapojí do činnosti svalový aparát. Svaly za pohybu nevytvářejí ochranu, ale aktivně spolupracují. Sval se upíná prostřednictvím šlachy na kost nebo z ní odstupuje. Při práci svalů je zapojena do pohybu i celá kosterní soustava. Aktivní pohyb umožní terapeutovi přirozenou manipulaci s tělem ošetřovaného. Jemným tlakem prstů či dlaně působí na kosti a klouby. Navrací a usazuje je do správné polohy.
DORNOVA METODA NEPŮSOBÍ JEN NA KLOUBY
Doteky terapeuta zároveň ošetřují okolní tkáně. Po nápravě kostního podkladu dochází ke zlepšení funkce celého těla, což se projeví ve svalech, pojivových tkáních, podkoží a kůži, ale i ve funkci všech orgánů. Dochází k obnově proudění energií i na buněčné úrovni, buňky jsou zásobeny kyslíkem a živinami. To zlepšuje funkci látkové výměny a zrychluje regeneraci tkání i nervových drah.
JAK PRACUJE TERAPEUT DORNOVY METODY?
Terapeut k práci využívá zejména své ruce jako nejcitlivější nástroj. Důležitá je hmatová dovednost a znalosti anatomie, díky kterým dokáže správně vyhodnotit polohu kostí a následně je vrátit na fyziologické, správné místo. Pohyby a doteky vkládá terapeut informace do pojivových tkání a spouští signál k činnosti svalů. Zaměstnané svaly umožní s opěrným aparátem volně a nenásilně manipulovat. Hmat a cit terapeuta dokážou odhalit problémy v jejich počátku, kdy se ještě neprojevují změnou pohybových vzorců. Jejich včasným odstraněním lze předcházet rozvoji nemocí opěrného aparátu.
POZICE RUKOU A POSLOUPNOST JEDNOTLIVÝCH HMATŮ
Při provádění Dornovy metody je velmi důležité dodržet pracovní postup. Metodika Dornovy metody byla zpracována na základě znalostí biomechaniky těla a každý hmat má své opodstatnění. Vynechání hmatů či nedodržování postupu snižuje účinky této terapie. Proto zodpovědní terapeuti nevynechají jediný hmat a pečlivě ošetří všechny klouby a kosti v metodikou daném postupu.
zdroj:
http://dornovametoda-zvirata.cz/dornova-metoda/dornova-metoda-pro-kone/
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron